Niemiecki Klub Malucha

Deutscher Kinderclub

W roku szkolnym 2023/2024 udało nam się po raz pierwszy zorganizować w naszej Szkole zajęcia z projektu Niemiecki Klubu Malucha.

Projekt ten realizowany jest we współpracy z lokalnym kołem DFK i współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Budownictwa i Ojczyzny Republiki Federalnej Niemiec.

„Niemiecki Klub Malucha” to projekt Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, który obejmuje zajęcia animacyjne w języku niemieckim dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zajęcia realizowane były w naszej placówce w soboty, w godzinach od 9.00 do 11.00. Projekt służy poprzez naukę języka rozwojowi tożsamości kulturowej mniejszości niemieckiej. To wsparcie dla rodziców pragnących wychować dzieci dwujęzycznie oraz zapewnić im regularny kontakt z językiem i kulturą niemiecką. Łącznie przeprowadziliśmy 14 bardzo udanych spotkań.

Zajęcia prowadziły:

pani Ewa Pielok oraz pani Dorota Mika

... liczymy, że w tym roku nasza placówka znów otrzyma miejsce w projekcie ;-)