Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?

1. Wysoki standard nauczania:
    • Zespół wykwalifikowanych nauczycieli z bogatym doświadczeniem.
    • Program nauczania zgodny z najnowszymi standardami edukacyjnymi.

1. Małe klasy:
    • Niewielka liczba uczniów w klasie, co umożliwia indywidualne podejście do każdego dziecka.
    • Lepsza kontrola nad procesem nauczania i łatwiejsza identyfikacja potrzeb każdego ucznia.

1. Bogata oferta językowa - Znaczący nacisk na język niemiecki:
    • Wzbogacony program nauczania języka niemieckiego, z myślą o rozwijaniu kompetencji językowych uczniów (4-6 h tygodniowo).
    • Realizacja wybranych przedmiotów dwujęzycznie.
    • Dodatkowe zajęcia, konwersacje i projekty związane z językiem niemieckim, aby umożliwić uczniom płynne posługiwanie się tym językiem.
    • Nauczyciele specjalizujący się w nauczaniu języka niemieckiego z pasją i zaangażowaniem, przygotowujący uczniów do skutecznej komunikacji w języku niemieckim.

1. Różnorodność zajęć pozalekcyjnych:
    • Bogata oferta dodatkowych zajęć, takich jak kółka zainteresowań, zajęcia sportowe czy artystyczne
    • Stymulowanie rozwoju pasji i umiejętności uczniów poza standardowym programem nauczania.

1. Innowacyjne metody nauczania:
    • Wykorzystywanie nowoczesnych technologii edukacyjnych w procesie nauczania.
    • Twórcze i interaktywne podejście do przekazywania wiedzy.

1. Bezpieczne środowisko:
    • Mała i bezpieczna szkoła.
    • Silny nacisk na bezpieczeństwo uczniów. Nie ma tu miejsca na przemoc, narkotyki i inne patologie szkolne.
    • Monitoring zewnętrznego terenu szkolnego.

1. Zaangażowanie rodziców:
    • Aktywne uczestnictwo rodziców w życiu szkoły.
    • Regularne spotkania, konferencje i możliwość współdecydowania o ważnych kwestiach.

1. Wsparcie dla uczniów i rodziców:
    • Psycholog szkolny, pedagog szkolny i specjalny są dostępni dla uczniów i rodziców.
    • Każdy nauczyciel ma wyznaczone regularne godziny dostępności, podczas których uczniowie i rodzice mogą umówić się na indywidualne konsultacje. Dostępność nauczycieli poza standardowymi godzinami lekcyjnymi umożliwia lepszą komunikację i śledzenie postępów uczniów.

1. Współpraca z lokalną społecznością:
    • Organizacja wydarzeń społecznościowych i kulturalnych.
    • Współpraca z lokalnymi organizacjami i instytucjami.

1. Wyniki uczniów:
    • Dobre wyniki uczniów z egzaminów ósmoklasisty.
    • Sukcesy uczniów w konkursach przedmiotowych i artystyczno-kulturalnych.