Jesteś tutaj:
  2. O placówce

O placówce

Szkoła to nie tylko budynek, to przede wszystkim uczniowie, nauczyciele, rodzice, organ prowadzący i organ nadzoru. Dzięki tym wszystkim ludziom szkoła może istnieć.

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa była pierwszą placówką, w której zaczęto nauczać języka mniejszości w formie dwujęzycznej. Stało się to możliwe dzięki demokracji, która powróciła do Polski po roku 1989 i wprowadzaniu standardów obowiązujących w krajach o ugruntowanej demokracji.

Od roku 1999 placówkę przeniesiono do Solarni.  Od 1 września 1999  dyrektorem tej szkoły została Pani Ilona Wochnik - Kukawska i pełniła tę funkcję 23 lata do sierpnia 2022 roku.  Rok 1999 był rokiem  wprowadzenia  reformy szkolnej - powstały Gimnazja. Nasza placówka dostała  do użytku nowy budynek- powstał Zespół Szkół Dwujęzycznych.

Kiedy w 2017 roku poddani zostaliśmy po raz kolejny  reformie edukacji, a nauka rozpoczęła się w 8-klasowych podstawówkach nasza szkoła przyjęła nazwę Szkoły Podstawowej z Nauczaniem Języka Mniejszości Narodowej - Języka Niemieckiego Im. Josepha Freiherra Von Eichendorffa w Solarni. Pierwszego września 2022 roku stanowisko Dyrektora szkoły w drodze konkursu objęła pani Violetta Klimanek.