Bierzemy udział w projekcie edukacyjnym - BYĆ JAK IGNACY

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie 7 klasy naszej szkoły  uczestniczą w programie edukacyjnym:

BYĆ JAK IGNACY. Koordynatorem projektu  jest pani Lidia Lis.

Być jak Ignacy „Zostań ambasadorem nauki” to VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

W tym roku uczniowie z pomocą Ignacego, jego współpracowników i ciekawych gości zostaną promotorami nauki wśród swoich rówieśników! Zdobędą wiedzę z interesujących dziedzin nauki, a także poznają wybitnych, polskich naukowców - nie tylko tych historycznych, ale także współczesnych.

Na uczestników czeka niesamowita przygoda, pełna eksperymentów, doświadczeń i angażujących zadań!

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach i wynalazcach.

W VII edycji dla uczestników przygotowano aż 8 fascynujących etapów, a każdy z nich poświęcony jest innemu zagadnieniu.